Online kurzy

ÚVODNÍ ONLINE KURZ ČAKRA JÓGY®

Úvodní kurz čakra jógy® je základním seznámením s tímto přístupem na úrovni teoretických souvislostí i praxe.

Online kurz sestává z celku sedmi videí teorie a šesti videí praxe.

Teorie představuje důležitá témata konkrétních kšétramů (polí působnosti konkrétních čaker) v rovině těla a psýché, a vede k pochopení, jak tyto vazby lépe vnímat v životní sádhaně (praxi i mimo podložku).

Praxe sestává z jednoduchých, ale účinných cvičení (ásany, kárany, sančálany dechové praxe, vedené koncentrace), které slouží zcitlivění pozornosti a oživení energie v kokrétních kšétramech. Neodmyslitelnou součástí čakra jógy® je i praxe sebedotazování a meditace.

Cvičení nejsou náročná a zvládnou je i začátečníci. Poslouží ale i pokročilejším studentům, jako obsahem poctivá a formálně vlídná báze cvičební rutiny v osobní praxi.

Online kurz není formou výcvikového programu pro lektory a slouží čistě pro účely osobní praxe.

Přejít na kurz

JÓGA ŽIVLOVÉHO ARCHETYPU

Tři formy praxe čakra jógy®, zaměřené na ztělesnění živlových archetypů, jejichž projekci najdeme i v pohybech mysli a kvalitách vědomí.

Každá praxe propojuje vnímání tělesné inteligence s vědomou sebereflexí a zahrnuje závěrečný moment integrace.

Tři praxe nezahrnují komplikované posturální celky, ale vedou spíše k uchopení a rozvinutí klíčových principů, které umožňují pocítit ve svém systému daný živlový archetyp jako vitální (oživující) složku.

Celek praxe je součtem ze sebe vyrůstajících minimalismů, které mohou vytvořit poměrně velkou změnu v běžné praxi.

Tři praxe odpovídají třem dóšám a proto je každá z nich doporučena pro konkrétní denní dobu, ve které je daná dóša prevalentní.

Podstatnou roli zde ale hraje osobní profilace cvičícího (prakrti + vikrti), proto je zde mnoho proměnných a rozdělení praxe je tudíž jen orientační.

Pokud potřebujete lépe porozumět živlové energetice v jógové praxi, doporučuji nahlédnout do knížek Teorie čakra jógy nebo Ásana jako symbol

Tento kurz je určen základní a střední úrovni pokročilosti (dosavadní zkušenosti) s čakra jógou®.

Pokud nemáte žádnou dosavadní zkušenost s tímto přístupem, doporučuji navštívit pravidelné otevřené lekce / workshop nebo projít online kurzem čakra jógy.

Přejít na kurz