Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Soustředění v Krumlově: atha (čakra) jóga ánušásanam

27.7.2018 @ 17:00 - 29.7.2018 @ 13:00

Kč2400

Přijměte pozvání na intenzivní sebepoznávací a sebezkušenostní víkend v zahradním domku Kouzelné bylinky v Českém Krumlově.

Čeká nás celkem osm a půl až devět hodin praxe, v rámci které si budeme povídat, naslouchat, meditovat, vzpomínat, pracovat s tělem skrze ásany a kárany, tvořit a vnímat uvolněnou myslí i srdcem.

Víkendové soustředění je zhuštěnou formou kurzu čakra jógy.

Budeme se zaobírat reflexí i aktivní prací s klíčovými tématy čakra sádhany, včetně práce se stínem.

Naučíme se šest jógových sérií k usměrnění energie a v průběhu víkendu vytvoříme osobní mapu sebereflexe a záměru pro další práci na úrovni sebepoznání a sebekultivace.

Nováčkům doporučuji před přihlášením navštívit pravidelné lekce nebo červnový workshop čakra jógy.

O systému čakra jógy:

Čakra jóga vnímá člověka jako duši, zažívající lidskou zkušenost.

Vychází z toho, že vše je energie v neustálé transformaci.

Přichází s prizmatem, podle kterého vše disponuje specifickými formami energie – od tělesných systémů, přes myšlenky a emoce, vzorce sebepojetí i vztah ke světu. Mezi různými vrstvami našeho bytí (pančakóša), probíhá neustálá a čilá interakce.

Čakra jóga je v mém pojetí specifickým přístupem, který propojuje tantricko-jógovou energetiku s jinými poli sebezkušenosti, poznání a vědami o člověku.

Pojetí čaker je zde konceptuální. Čakry jsou vnímány jako energetické matrice, obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla, mysl i v naší osobní a kolektivní orientaci v časoprostoru.

Dotýkají se svým vlivem tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způsobu jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.

Kontraindikace:

psychická onemocnění (hraniční poruchy, schizofrenie, panická ataka), epilepsie, akutní zánětlivá onemocnění kloubů, virová a bakteriální onemocnění, rekonvalescence, kardiovaskulární problémy, hypertenze a od ní odvislé potíže, těhotenství a šestinedělí

Při pochybnosti o vhodnosti účasti s ohledem na konkrétní zdravotní problém mne prosím předem kontaktujte emailem (bb@barborahu-yoga.cz)

S sebou si prosím vezměte vlastní jógamatku, lehkou deku, poznámkový blok, čtvrtku a barevné pastelky / vodovky, pero / křídy na papír.

PROGRAM:

pátek

17:00-19:30 Satsang a stanovení záměru, úvodní lekce čakra jógy, meditace, hluboká jóg nidra.

sobota

10:00-13:00 Múládhára, svádhišthána, manipúra – homo animalis člověk jako zvíře, homo socialis – člověk společenský, homo imperator – člověk (sebe)ovládající v kontextu osobní sádhany

neděle

10:00 -13:00 Anáhata, Višuddhi, Ágja, Sahasrára – člověk komunikující, sdílející, vědoucí a člověk jako zkušenost duše v kontextu osobní sádhany

VEDE: Barbora Hu

KDY: 27/7 – 29/7 2018

KDE: Kouzelné bylinky

KAPACITA: POUZE NÁHRADNÍCI

CENA: 2400 Kč, cena zahrnuje jógový program (8,5-9 hodin teorie a sebezkušenostní praxe) + výlohy za organizaci a pronájem sálu, cena nezahrnuje ubytování, dopravu ani stravu!

Částka se hradí na číslo účtu: 2601149803/2010 (FIO), do poznámky uvést prosím: ,,cakrakrumlov_příjmení”

 

REZERVACE: bb@barborahu-yoga.cz

– rezervace nabývá platnosti až po potvrzení místa, vyplnění přihlášky, podpisu podmínek rezervace a prohlášení osobní zodpovědnosti + úhradě 50% kurzovného lektorce

– celkovou částku kurzovného je nutné zaplatit do 17/7 2018

– od 17/7 2018 je záloha nevratná, po dohodě ji lze převést na jiného účastníka

Cca týden před soustředěním obdrží všichni přihlášení koordinační email.

S sebou si prosím přivezte vlastní jógamatku, blok a barevné tužky, deku.

 

Změna programu vyhrazena.

Podrobnosti

Zahájení:
27.7.2018 @ 17:00
Ukončení:
29.7.2018 @ 13:00
Cena:
Kč2400
Rubrika Akce:

Místo konání

Kouzelné bylinky
Bylinková ulice 269
Český Krumlov, Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *