Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Workshop Jóga stínu: Strach (Zlín)

9.4.2017 @ 10:00 - 12:30

Kabinet stínu / jóga stínu ve Zlíně!

 

Anotace:

Strach je přirozená reakce na neznámé, strategie opatrnosti. Evoluce neskončila a příběh člověka, coby adaptivní bytosti, která má předpoklad růst ze zkušeností pokračuje.

Proč se bojíme? Proč se bojíme bát se? Proč se bojíme toho, čeho se bojíme?

Strach je emoce s fascinující vazbou na složitou biochemickou odezvu těla. Strach nám dokáže zachránit život a zároveň znemožnit jakýkoliv život žít.

Strach ze smrti nevede k životu. Strach o naše blízké, nás od nich nezřídka kdy oddaluje.

Pokud neznáme povahu svých nejhlubších strachů, neseme si  je v sobě jako velkou organickou neznámou, a živíme je jejich vlastní potravou. Neb strach živí strach.

Když jsem absolvovala svůj první ponor tmy, myslela jsem si že mám dobře zmapovaná všechna temná zákoutí své duše, ale jak jsem později zjistila, to vratká a z podstaty bázlivá mysl byla mým kartografem. Stanula jsem tváří v tvář ryzím formám archetypu strachu a hrůzy, vyvěrajícím odkudsi z mého nevědomí a podvědomých projekcí duše. Sama se sebou, sama v sobě, abych pochopila, že cesta z něj nevede jeho popřením nebo potlačením, ale pochopením a integrací. Má druhá cesta do tmy je prověřením této strategie.

V úvodní části nás čeká únosná trocha teorie, přibližující téma podstaty a povahy strachu v latenci i projevu. Praktická část bude patřit jógovému mapování stínového pole strachu, práci v okruhu první čakry (múladhára kšétram), dynamické kvality tamas a cestě k přijetí neznámého.

 

” Život začíná tam, kde končí strach.” (Buddha)

 

kontraindikace: hypertenze a kardiovaskulární potíže s ní související, glaukom, těhotenství a šestinedělí, epilepsie, diabetes

Podrobnosti

Datum:
9.4.2017
Čas:
10:00 - 12:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Zen Energy Studio
Pančava 350
Zlín,
View Místo konání Website

Pořadatel

Zen Energy Zlín
View Pořadatel Website

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *