Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Workshop Čakra jóga (úvodní) Brno

6.5.2017 @ 10:00 - 13:30

V tradiční perspektivě tantra jógy, je čakra védana procesem, v jehož rámci probuzený potenciál lidského vědomí proráží osobní omezenost a roste k seberealizaci. Teorie zůstává teorií, pokud není zažita v praxi.
Otázka zní: lze psychologii jógy a její filosofii vtělit do praktické zkušenosti?
Přijďte vyzkoušet tu možnost.
Čakra jóga v pojetí Barbory Hu není pseudotradiční disciplínou. Je mnohovrstevnatým směrem s vlastní dynamikou a vývojem, který vychází z ideového podloží tantrické jógy, ale obsahuje v sobě také nejednu věc z jiných oborů sebepoznávání.
Čakry jsou zde vnímány jako energetické matrice obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla i pohybů mysli.
Dotýkají se tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způosbu jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.
V rámci ochutnávkové praxe se skrze zostřenou pozornost a zjemněnou sebereflexi budeme pohybovat skrze mapu svého fyzického těla a jemných struktur na jeho pozadí.
Čeká nás krátký teoretický úvod a následně praxe různě dynamických i klidových ásan a krijí, pránájama, koncentrace a vstup do meditace.
Lekce je vhodná pro všechny úrovně zkušenosti s jógou.
Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, extrémní hypo/hypertenze a od nich odvislé potíže, akutní virová a bakteriální onemocnění, schizofrenie, panická ataka, hraniční poruchy

Podrobnosti

Datum:
6.5.2017
Čas:
10:00 - 13:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Active Fitness Sportareál Družstevní
Družstevní 21
Brno,
Telefon:
773654053
View Místo konání Website

Pořadatel

Ondřej Tegze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *