Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

WORKSHOP ANÁHATA KŠÉTRAMA: KRAJINA SRDCE + ČAKRA KULA SHARING GROUP

13.7.2018 @ 17:00 - 20:00

650Kč

Tak rozlehlá jako nekonečný prostor kolem nás, je krajina uvnitř lotosu našeho srdce. Tento vnitřní prostor v sobě objímá nebe i zem, oheň i vzduch, slunce i měsíc, blesky i hvězdy. Ať už jsme si toho vědomi nebo ne, uvnitř našeho srdce je obsaženo vše. / Čhándógjópanišada

Workshop věnovaný čakře srdce anáhatě v mnoha jejích aspektech.

V první půli pohovoříme o jemných vazbách mezi jejím psychickým a fyzickým dosahem, o podmíněnostech a potenciálech které lidské vědomí a jeho vůz v podobě těla, potkávají v této úrovni.

Praktická část bude věnována sebezkušenosti skrze práci v ásaně, energetických káranách, krijích, meditaci a relaxaci.

Anáhata přináší výzvu k integritě. K rovnováze, reflexi sdílení, učí empatii, vděčnosti a odpuštění, skrze dosažení nadhledu nad limity vlastního ega. Z úrovně ,,já jsem já”, zde vědomí přechází do roviny ,,já jsem ty / já jsem my”.

Ve svém stinném poli je často limitována blokovanou emocí smutku, žalem a beznadějí.

Nejsilnější podmíněnosti obvykle absorbuje z úrovně druhé čakry – skrze emocionální stereotypy, téma sebepojetí zakotvené v dětství a silnou potřebou být přijat ostatními, leckdy na úkor vlastní přirozenosti a jejích nároků.

Fyzicky se dotkneme zejména praxe zaměřené na okruh hrudníku a jeho emocionální topografie, mobilitu ramen a motoriku paží, pochopení nádechu a výdechu jako média komunikace mezi tělem a myslí, srdcem a hlavou.

Závěrem vstoupíme skrze meditaci tam, kde lze zaslechnout tichý zvuk existence (anáhat náda / svara).

Workshop bude uveden a ukončen krátkým sharingem.

Kontraindikace: epilepsie, nádorová onemocnění v akutní fázi, psychické poruchy (hraniční porucha, schizofrenie, panická ataka), těhotenství a šestinedělí, o hypo/hypertenzi a jiných zdravotních komplikacích, které mohou být kontraindikativní, prosím informujte mne předem.

Termín: 13/7 (17:00-20:00)

Cena: 650 kč

Kapacita: 10 / náhradníci 2

Podrobnosti

Datum:
13.7.2018
Čas:
17:00 - 20:00
Cena:
650Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

Barbora Hu Yoga – Kroftova 14
Kroftova 14
Praha 5,

Pořadatel

Bb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *