Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

WORKSHOP ANÁHAT KŠÉTRAM: KRAJINOU SRDCE v Jablonci nad Nisou

5.5.2018 @ 9:30 - 12:30

750Kč

Tak rozlehlá jako nekonečný prostor kolem nás, je krajina uvnitř lotosu našeho srdce. Tento vnitřní prostor v sobě objímá nebe i zem, oheň i vzduch, slunce i měsíc, blesky i hvězdy. Ať už jsme si toho vědomi nebo ne, uvnitř našeho srdce je obsaženo vše. / Čhándógjópanišada

Workshop věnovaný čakře srdce anáhatě v mnoha jejích aspektech.

V první půli pohovoříme o jemných vazbách mezi jejím psychickým a fyzickým dosahem, o podmíněnostech a potenciálech které lidské vědomí a jeho vůz v podobě těla, potkávají v této úrovni.

Praktická část bude věnována sebezkušenosti skrze práci v ásaně, energetických káranách, krijích, meditaci a relaxaci. Přístupovým hlediskem lektorky je čakra jóga – komplexní disciplína propojující tantricko-jógovou energetiku a jóga terapii s psychologií, antropologií a jinými vědami o člověku.

Anáhata přináší výzvu k integritě. K rovnováze, reflexi sdílení, učí empatii, vděčnosti a odpuštění, skrze dosažení nadhledu nad limity vlastního ega. Z úrovně ,,já jsem já”, zde vědomí přechází do roviny ,,já jsem ty / já jsem my”.

Ve svém stinném poli je často limitována blokovanou emocí smutku, žalem a beznadějí.

Nejsilnější podmíněnosti obvykle absorbuje z úrovně druhé čakry – skrze emocionální stereotypy, téma sebepojetí zakotvené v dětství a silnou potřebou být přijat ostatními, leckdy na úkor vlastní přirozenosti a jejích nároků.

Fyzicky se dotkneme zejména praxe zaměřené na okruh hrudníku a jeho emocionální topografie, mobilitu ramen a motoriku paží, pochopení nádechu a výdechu jako média komunikace mezi tělem a myslí, srdcem a hlavou.

Závěrem vstoupíme skrze meditaci tam, kde lze zaslechnout tichý zvuk existence (anáhat náda / svara).

Kontraindikace: epilepsie, nádorová onemocnění v akutní fázi, psychické poruchy (hraniční porucha, schizofrenie, panická ataka), těhotenství a šestinedělí, o hypo/hypertenzi a jiných zdravotních komplikacích, které mohou být kontraindikativní, prosím informujte před workshopem lektorku.

Rezervujte si své místo na info@mbjoga.cz. Kapacita je omezená. Rezervace je platná až po uhrazení celé částky: buď převodem na účet 670100-2215174867/6210 (jako VS uveďte 05052018 a do poznámky uveďte jméno a přijmení) nebo hotově ve studiu v době veřejných lekcí dle našeho rozvrhu. V případě storna se uhrazená částka nevrací, výměna za jinou osobu je možná.

ZVÝHODNĚNÁ CENA: 1.000,- (při koupi balíčku obou workshopů s Barborou Hu 5.5.2018.)

Podrobnosti

Datum:
5.5.2018
Čas:
9:30 - 12:30
Cena:
750Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
http://mbjoga.cz/workshop-anahat-ksetram-krajinou-srdce-s-barborou-hu-5-5-2018/

Místo konání

MB Joga
Palackého 1766/4
Jablonec nad Nisou , Česká republika
View Místo konání Website

Pořadatel

MB Joga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *