Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Šumavské soustředění Jóga Džágrana: Jógové procitání

24.3.2017 @ 17:30 - 26.3.2017 @ 14:00

Jaro je časem obrody, údobím procitání a obnovy vitálních sil uvnitř i vně nás. Je to čas, kdy se můžeme znovu nadechnout a vykročit vstříc tomu, co přichází naším směrem. Jaro je čas přirozeně nakloněný očistě a podpoře životní energie putující cestami našeho těla, mysli i duševní roviny.

Symbolicky je možné jaro vnímat jako čas ,,zmrtvýchvstání”, kdy je probuzeno vše, co bylo zapomenuto, potlačeno, odsunuto, avšak mělo by pro svůj charakter žít a být rozvinuto.

Připravované víkendové soustředění bude zaměřeno na probouzení a oživení životní síly, ať už té hýbající tělem anebo mentální krajinou.

Praxe obejme 4 lekce jógy pojaté seminární formou (krátký teoretický úvod + praxe), vedené dvěma lektorkami. Metodické východisko obou lektorek vyrůstá z pole tantrické jógy, dynamičtějších i klidových forem ásanové praxe, klasické jóga terapie a dalších polí sebezkušenosti.

Celý program se bude týkat zejména:

– probuzení citlivosti v těle


– rozdmýchání potenciálu solární krajiny a posílení fyziologie orgánů: játra, žlučník, slinivka, žaludek, tenké střevo


– oživeného vnímaní dechu jako psychosomatického média (prostředníka projevujícího naše vnitřní obsahy)


– probuzení jemné, ba ostré vnitřní pozornosti skrze meditační praxi a praxi koncentrace

Program je otevřen všem zájemcům, kteří mají alespoň základní zkušenost s jógovou praxí anebo skutečný zájem o jógu s přesahem „pouhého cvičení“. Je sestavený tak, abyste v sobotu měli volný prostor na výlet či procházky šumavskou krajinou.

PROGRAM:

pátek
příjezd kolem 16:30 (pokud potřebujete přijet dříve, napište prosím do penzionu, pokud později, dejte to vědet prosím nám)

17:30-19:30 LEKCE: Džágrana – možnost procitnout. Krátký úvod na téma filosofického konceptu mája (iluze). Praxe zaměřená na vlídné jarní probuzení síly a inteligence vlastního těla a vlastní pozornosti, ukončená tvůrčí imaginací a relaxací.

19:45 večeře

sobota
7:45-8:45 LEKCE: Súrja šakti mála. Dynamická sluneční praxe súrja namaskárů a prací se sankalpou (vědomým vnitřním záměrem), opakování jako forma rituálu, pránájama, koncentrace na pingala nádí, meditace.

9:00 snídaně

16:30-18:30 LEKCE: Agni. Zažehni, hoř, nedoutnej, nespal se, nenič. Praxe zaměřená na práci s tělem a myslí skrze tattvu ohně (agni), moderované používání síly, záměru, vůle, fokusu, zažehnutí i zklidnění zápalu pro věc. Dynamická praxe zakončená jóg nidrou za doprovodu očistných vykuřovadel.

18:45-19:00 Meditační mauna (němá) procházka tmou se světly.

19:00 večeře

neděle
9:00 snídaně

10:30-12:30 LEKCE: Šuddhi krijá. Povídání o formách jógové očisty, vhodných na jarní období. Praxe ásan / krijí zaměřená na detoxifikaci těla a psychoemoční krajiny, společné mantrování (agni stótram džapa), relaxace.

13:00 oběd

Po dohodě s penzionem lze využít saunu (doporučujeme), saunování není zahrnuto v ceně pobytu.

Kontraindikace: psychické poruchy, schizofrenie, hraniční poruchy, panická ataka, epilepsie, akutní záněty kloubů, recentní operace, hypertenze a od ní odvislé potíže, těhotenství a šestinedělí

VEDOU: Barbora Hu a Iamme Candlewick

KDY: 24/3-26/3 2017

KDE: Penzion Mauritz (Bělá č.p 7), Nová Pec (Šumava)

CENA: 3500 Kč/ 2900 Kč (studenti do 26 let / mateřská / early birds při úhradě do 24/2 2017)

Cena je pro 1 osobu a zahrnuje následující:

jógový program, ubytování ve vkusných pokojích pro 3, 4, 6 osob s vlastním sociálním zařízením, dvě vegetariánské večeře, dvě snídaně a nedělní oběd, organizační výlohy. Pobyt je organizován Omm.cz a zahrnuje pojištění proti úpadku.

REZERVACE: bb@barborahu-yoga.cz / iamme.candlewick@gmail.com

Emailová rezervace nabývá platnosti a závaznosti, až po potvrzení místa, řádném vyplnění přihlášky a složení 50% zálohy na účet. Záloha je od 1/3 2017 nevratná.

Plnou cenu je třeba uhradit nejpozději do 14/3 2017.

Převod uhrazené zálohy na jiného účastníka je možný.

Přihlášení obdrží cca týden před odjezdem koordinační email s informacemi, včetně možnosti spolujízdy.

Kapacita: momentálně jen NÁHRADNÍCI

Podrobnosti

Zahájení:
24.3.2017 @ 17:30
Ukončení:
26.3.2017 @ 14:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Penzion Mauritz
Bělá č.p 7
Nová Pec (Šumava), Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *