Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Speciální lekce Múla + anáhata kárana

28.3.2018 @ 17:00 - 18:30

Kč220

Srdečně zvu na mimořádnou, prakticky orientovanou lekci čakra jógy, který bude blíže zacílená na praxi múlá a anáhata kárany.

Budeme hledat cesty k ukotvení pozornosti v těle, rozvinutí vnímavosti vůči emocionálně fyzické vzájemnosti, vůči tenzi a možnosti uvolnění.

Lekce bude zaměřena na bezpečnou  konfrontaci s mentálními obavami zapsanými v těle, na techniky zacílené k uvolnění nakumulovaného stresu.

Bude ukončená praxi anáhata kárany – navázáním dialogu s tichým hlasem vlastního srdce a jeho zprávy o možnosti hluboké empatie a nadhledu nad programy ega.

—————————————————————————-

Ať už jsme nakloněni tomu či onomu pojetí člověka, rozhodně se nedá říci, že bychom byli jednorozměrnými tvory. Naše fyzické tělo, naše osobnostní rysy a vlohy, naše emoce i naše psychika jako hybný celek, fungují ve vzájemných souvislostech a funkční provázanosti.

Čakry lze chápat jako energetické matrice, jako programová pole či tematické celky konkrétních kvalit, které pomáhají zajišťovat fungování tělesných systémů, ovlivňují způsob prožívání sebe sama i okolí, a motivují chování.

Pro lepší představu naší (převážně) materialistické mysli, můžeme nabídnout obraz jemnohmotných energetických orgánů, jejichž působnost se dotýká somatické i psychoemoční úrovně, a jejichž soulad umožňuje integrované bytí.

S podobnou představou „jemných přenašečů signálu“, které propojují naše individuální systémy těl nadané různými úrovněmi vědomí s jejich makrokosmickým rámcem, pracovala většina kultur světa, a dá se zde tak hovořit o čakrách coby formě kulturní univerzálie.

Filosofie tantry, kterou je čakra jóga ideově vyživena, vychází z chápání existence jako nekonečné transformace energie. Energie (vibrace) je zde podstatou všeho projeveného i neprojeveného. Má různé kvality (úrovně vibrace), skrze které se projevuje – ve hmotě, mentálních schopnostech, instinktech, myšlence, emocích.

Čakra jóga tak jak s ní pracuji vychází nejsilněji z tantrické jógy, ale vtěluje do sebe i jiné obsahy různých cest a praxí sebezkušenosti.

Jde o jemnou ale místy fyzicky i emocionálně intenzivní praxi s dostatkem prostoru a času pro prožitek sebe sama.

Kontraindikace: akutní stavy nemoci a rekonvalescence, těhotenství, epilepsie, psychické potíže (maniodeprese, hraniční poruchy, schizofrenie, neurózy a psychózy, panická ataka aj.)

V případě konkrétních potíží či v těhotenství, které jsou kontraindikativní k návštěvě veřejných lekcí, se lze skrze konzultaci domluvit na možnosti soukromého kurzu formou individuálních lekcí.

Inspirativní čtení na dané téma naleznete zde anebo v mé knize Teorie čakra jógy – cesta od podmíněnosti k potenciálu.

 

Podrobnosti

Datum:
28.3.2018
Čas:
17:00 - 18:30
Cena:
Kč220
Rubrika Akce:

Místo konání

Barbora Hu Yoga – Kroftova 14
Kroftova 14
Praha 5,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *