Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

online kurz PRINCIP a FUNKCE

22.9.2023 @ 9:00 - 22.12.2023 @ 11:00

Kč3500

Podzimní online kurz čakra jógy, který je určený zkušeným praktikujícím, lektorům, ale i těm, kteří se ve svém experimentu nebojí hloubky.

V 5 navazujících modulech se dotkneme vybraných 5 principů a jejich funkčního uplatnění v praxi na podložce, na meditačním polštáři a zejména pak mimo jejich rámec, tedy v životě jako takovém.

Kurz rozhodně není prefabrikovaným návodem na život, ale otevřenou exkurzí do klíčových principů tantrické jógy, skrze porozumění esenci každého principu a skrze navázání vztahu s možnostmi jeho přímé aplikace.

Je utvořen tak, aby z něj mohli čerpat praktikanti různých jógických systémů.

Tantra představuje cestu, která skrze přímou zkušenost hlubokých vztahů, jimiž se manifestuje podstata, vede k osvobození.

Podobně, jako i jiná duchovní učení, obsahuje tantra celou řadu vnitřních protimluvů, které někdy souvisí s faktickými rozdíly a odchylkami existujícími jednak díky rozličným tantrickým liniím, jednak právě díky vztahu mezi principem a funkcí.

Principy představují klíčové hodnoty, ideje a teze nauky jako takové. Funkce pak zastupují kontextuální ,,proč vůbec a jakým způsobem, aby to fungovalo.”

Bez pochopení a také živého uchopení vztahu mezi konkrétním principem a konkrétní funkcí se na jedné straně můžeme začít utápět v jistém smyslu náboženském dogmatismu (,,takhle to je, protože to někdo řekl”), na straně druhé, pak můžeme zcela odbržděně ulítnout na vytrhávání idejí z kontextů a stát se tak obětmi samovytvořeného duchovního bypassingu, kterým můžeme sobě i ostatním ubližovat.

Problémem v pochopení holistických učení, je to, že vše je sice propojené a v jistém smyslu jednotné, avšak stále uvnitř této jednoty panují jisté úrovně, hierarchie a zákonitosti.

Každý princip má své konkrétní ,,proč a jak,” které se ale odvozují od konkrétních podmínek a okolností, díky nimž se princip také uskutečňuje.

Kurz proběhne online ve stanovených termínech na platformě ZOOM, z každého modulu pak bude pořízen záznam, zasílaný stejný den účastníkům, který má zatím neomezenou expiraci.

Každý modul zahrnuje vstupní promluvu, fyzickou praxi čakra jógy a meditaci.

Po dobu trvání kurzu bude zřízena uzavřená podpůrná skupina na Facebooku, kde bude možné vést diskusi a kde budu sdílet integrační cvičení k 5 praxím.

Témata modulů:

1. Grounding – útočiště. Nalezení dobrého zázemí. 22/9 2023

K tomu, abychom mířili dobrým směrem, je také dobré znát základní zázemí – tedy, kde se nacházíme, co je skutečně důležité a oč se za každých okolností můžeme opřít. Grounding a útočiště, mají svůj fyzický, duševní i duchovní rozměr

2. Záměr – východisko. Definice záměru, směřování energie. 20/10 2023

K tomu, abychom se mohli pohnout z místa, anebo v něm naopak setrvat, pokud je to potřeba, je důležité umět se rozhodnout, formulovat záměr, zažehnout jiskru dobré víry i vědomí vlastní odpovědnosti. A o ně se nadále starat. Záměr a východisko mají svůj fyzický, duševní i duchovní rozměr.

3. Pružnost – odvaha a pokora. Adaptace a korekce. 10/11 2023

K tomu, aby se vlastní vůle nestala časem spíše překážkou a pevnost vlastní intence se nezměnila v těžké břemeno, je důležitá nejen trpělivost, disciplína a odvaha, ale také pokora a soucit se sebou samým. Pružnost má svůj fyzický, duševní i duchovní rozměr.

4. Opakování – rytmus, tempo a integrace. 24/11 2023

K tomu, abychom se mohli skutečně stát tím, co jsme navnímali jako dobré, anebo se osvobodili od toho, co nás omezuje, potřebujeme obvykle opakování, v němž se zdánlivě nové, postupně upevňuje jako přirozené a výchozí. Opakování a rytmus má svůj fyzický, duševní i duchovní rozměr.

5. Dedikace – vyšší princip jako vztah. 22/12 2023

K tomu, abychom veškeré své osobní úsilí, mířící k sjednocení, nakonec nevydělovali z celku, je dobré, skutečně otevřít svá srdce prostoru vzájemnosti a vědomí soucitu se všemi cítícími bytostmi. Dedikace má svůj fyzický, duševní i duchovní rozměr.

Termíny živých vstupů : 22/9, 20/10, 10/11, 24/11, 22/12 2023

Cena kurzovného: 3500 CZK / 145 EUR

kurzovné je možné rozložit do několika splátek, po společné dohodě emailem (bb@barborahu-yoga.cz)

Rezervace online z rozvrhu na webu

Rezervovat a uhradit kurzovné lze do: 15/9 2023, posléze je možné objednat záznamy zpětně. Po tomto termínu, obdrží přihlášení se zaplaceným kurzovným přístupové linky k živým vysíláním v koordinačním emailu. Na email uvedený v rezervaci budou také chodit záznamy, vždy ve stejný den proběhlého modulu.

Platba převodem: 2601149803 / 2010 

 ze zahraničí: IBAN CZ30 2010 0000 0026 0114 9803      BIC FIOBCZPPXXX

při platbě prosím zadejte přidělený VS k identifikaci úhrady

Podrobnosti

Zahájení:
22.9.2023 @ 9:00
Ukončení:
22.12.2023 @ 11:00
Cena:
Kč3500
Rubrika Akce:

4 odpovědi na “online kurz PRINCIP a FUNKCE”

 1. Dobrý den Baru
  Velmi mě zaujal tento váš online kurz. Nejsem si ale úplně jistá, zda je pro mě určený a mám nějaké otázky. Bylo by možné vám zavolat? Popřípadě bych se pokusila vše sformovat do emailu.

  Děkuji
  Jitka

  1. Dobrý den Jitko,
   oboje je možné, jen přes den s dětmi nemám vždy kapacitu na delší rozhovor, takže email bude asi spolehlivější, ráda Vaše dotazy zodpovím. Klidné dny. Bb

 2. Dobrý den,
  Objevila jsem vás teprve včera a zaujal mě online kurz princip a funkce.
  Chápu správně, že každý měsíc bude dvouhodinový zoom. Mezi tím bude nějaká ukotvovací praxe, kterou budu moci s vámi prodiskutovavat v fb skupině?

  Živé otevřené lekce v Kroftove nějak korespondují s online kurzem?

  Moc děkuji.
  Hanka

  1. Dobrý den Hanko, vážím si Vašeho zájmu. Ano, vše je popsáno v anotaci zde na stránce. Každý měsíc bude online 2h ZOOM, ze kterého budu posílat stejného dne záznam se zatím neomezenou expirací, takže lze kurzem postupovat ve svém tempu, klidně jen skrze záznamy. Mezi vypsanými lekcemi kurzu žádná doplňující výuka neprobíhá. FB podpůrná skupina slouží k dotazům k online praxím a sdílení. Živé lekce v Kroftově, stejně jako kurz korespondují s mým přístupem k józe.:) Hezké dny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *