Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Kurz Čakra jóga: cesta od podmíněnosti k potenciálu

29.1.2018 @ 16:30 - 19.3.2018 @ 18:00

Čakry lze chápat jako energetické matrice, jako programová pole či tematické celky konkrétních kvalit, které pomáhají zajišťovat fungování tělesných systémů, ovlivňují způsob prožívání sebe sama i okolí, a motivují chování. Pro lepší představu naší (převážně) materialistické mysli, můžeme nabídnout obraz jemnohmotných energetických orgánů, jejichž působnost se dotýká somatické i psychoemoční úrovně, a jejichž soulad umožňuje kultivaci a flexibilitu vědomí.

S podobnou představou „jemných přenašečů signálu“, které propojují naše individuální systémy těl nadané vědomím, s jejich makrokosmickým rámcem, pracovala většina kultur světa, a dá se zde tak hovořit o čakrách coby formě kulturní univerzálie, byť v rámci tohoto kurzu budeme pracovat s klasickým indickým konceptem sedmi hlavních čaker.

Filosofie tantry, kterou je čakra jóga ideově vyživena, vychází z chápání existence jako nekonečné transformace energie. Energie (vibrace) je zde podstatou všeho projeveného i neprojeveného. Má různé kvality (úrovně vibrace), skrze které se projevuje – ve hmotě, mentálních schopnostech, instinktech, myšlence, emocích. Lidská bytost funguje v této perspektivě jako specifický druh fraktálu. Tedy jako zdánlivě velmi složitý a mnohovrstevnatý celek, v jehož jádru však tkví jednoduchý princip opakování základních vzorců – sebepojetí, sebe-přijetí, sebe-prezentace, pochopení a uskutečňování sebe sama.

Podmíněnost i potenciál zde tvoří jeden celek, spojené nádoby. Způsob jejich rozlišení se týká způsobů využití energie. Zjednodušeně řečeno, pokud vědomí a energie konkrétní čakry pracuje skrze negativní podmíněnost, nemůže se transformovat v její pozitivní potenciál. Tento kurz je koncipován jako cesta od negativního podmiňování k pozitivnímu potenciálu.

Kurz je rozdělen do osmi tématických lekcí, postavených na základě připravované knihy „Teorie čakra jógy – cesta od podmíněnosti k potenciálu“ z pera jeho lektorky.

Je vhodný pro začátečníky, kterým ale doporučujeme před přihlášením navštívit jednu z otevřených lekcí čakra jógy i pokročilé adepty včetně lektorů jógy, avšak neslouží jako učitelský výcvik.

Všichni přihlášení obdrží tištěná skripta jako textový doprovod kurzu.

KDY: pondělky 29/1 2018 – 19/3 2018 (16:30-18:00) – 8 lekcí, v případě že některá z lekcí odpadne, bude samozřejmě nahrazena a tato skutečnost bude včas oznámena.

KURZ VEDE: Bb (Barbora Hu)

CENA:  2600 Kč / 2200 Kč (studenti do 26 let / mateřská / early birds do 2/12 2018)

REGISTRACE: online

PLATBA: záloha 50% na č.ú.: 2601149803/2010 (FIO Banka) – jako VS uveďte číslo své rezervace, zbytek hotovostně.

STORNO PODMÍNKY: od 9/1 je 50% záloha nevratná, po dohodě je možné ji převést na jiného zájemce nebo permanentku na lekce, rezervace je závazná, více zde.

Podrobnosti

Zahájení:
29.1.2018 @ 16:30
Ukončení:
19.3.2018 @ 18:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Barbora Hu Yoga – Kroftova 14
Kroftova 14
Praha 5,
+ Google Mapa

Pořadatel

Bb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *