Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Kurz Čakra jóga: cesta od podmíněnosti k potenciálu

17.3.2017 @ 17:00 - 5.5.2017 @ 18:30

Čakry lze chápat jako energetické matrice, jako programová pole či tematické celky konkrétních kvalit, které pomáhají zajišťovat fungování tělesných systémů, ovlivňují způsob prožívání sebe sama i okolí, a motivují chování. Pro lepší představu naší (převážně) materialistické mysli, můžeme nabídnout obraz jemnohmotných energetických orgánů, jejichž působnost se dotýká somatické i psychoemoční úrovně, a jejichž soulad umožňuje kultivaci a flexibilitu vědomí.

S podobnou představou „jemných přenašečů signálu“, které propojují naše individuální systémy těl nadané vědomím, s jejich makrokosmickým rámcem, pracovala většina kultur světa, a dá se zde tak hovořit o čakrách coby formě kulturní univerzálie, byť v rámci tohoto kurzu budeme pracovat s klasickým indickým konceptem sedmi hlavních čaker.

Filosofie tantry, kterou je čakra jóga ideově vyživena, vychází z chápání existence jako nekonečné transformace energie. Energie (vibrace) je zde podstatou všeho projeveného i neprojeveného. Má různé kvality (úrovně vibrace), skrze které se projevuje – ve hmotě, mentálních schopnostech, instinktech, myšlence, emocích. Lidská bytost funguje v této perspektivě jako specifický druh fraktálu. Tedy jako zdánlivě velmi složitý a mnohovrstevnatý celek, v jehož jádru však tkví jednoduchý princip opakování základních vzorců – sebepojetí, sebe-přijetí, sebe-prezentace, pochopení a uskutečňování sebe sama.

Podmíněnost i potenciál zde tvoří jeden celek, spojené nádoby. Způsob jejich rozlišení se týká způsobů využití energie. Zjednodušeně řečeno, pokud vědomí a energie konkrétní čakry pracuje skrze negativní podmíněnost, nemůže se transformovat v její pozitivní potenciál. Tento kurz je koncipován jako cesta od negativního podmiňování k pozitivnímu potenciálu.

Kurz je rozdělen do osmi tématických lekcí, postavených na základě připravované knihy „Teorie čakra jógy – cesta od podmíněnosti k potenciálu“ z pera jeho lektorky.

Je vhodný pro začátečníky, kterým ale doporučujeme před přihlášením navštívit jednu z otevřených lekcí čakra jógy i pokročilé adepty včetně lektorů jógy, avšak neslouží jako učitelský výcvik.

Všichni přihlášení obdrží tištěná skripta jako textový doprovod kurzu.

KDY: pátky 17/3 2017 – 5/5 2017 (17:00-18:30) – 8 lekcí, v případě že některá z lekcí odpadne, bude samozřejmě nahrazena a tato skutečnost bude včas oznámena.

KURZ VEDE: Bb (Barbora Hu)

CENA:  2000 Kč / 1800 Kč (studenti do 26 let / mateřská)

REGISTRACE: online

PLATBA: záloha 50% na č.ú.: 2601149803/2010 (FIO Banka) – jako VS uveďtete číslo své rezervace, zbytek hotovostně.

STORNO PODMÍNKY: od 28/2 je 50% záloha nevratná, po dohodě je možné ji převést na jiného zájemce nebo permanentku na lekce, rezervace je závazná, více zde.

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
17.3.2017 @ 17:00
Ukončení:
5.5.2017 @ 18:30
Rubrika Akce:

Pořadatel

Barbora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *