Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

JÓGA PRO DRUHOU ČAKRU v Grain Space

23.5.2020 @ 10:00 - 13:00

Kč1000

Čakra jóga® není v pravém slova smyslu tradiční disciplínou, byť se opírá o základní koncepty tantricko-jógové energetiky, zachycené ve vybraných textových pramenech a v liniích orální tradice, převážně z rámce šivaistické tantry, šaktismu, jógické tradice náthů a buddhistické psychologie.

Metodologicky se opírá zejména o praktické postupy a techniky hatha jógy, jóga terapie a psychoterapie zaměřené na tělo.

Teoretická báze přístupu, čerpá z rozličných a obsahově korelujících poznatků a východisek blízkých i vzdálenějších disciplín, zabývajících se vztahem lidského těla a vědomí (např. hlubinná a transpersonální psychologie, bioenergetika, sociální a kulturní antropologie).

Jedná se o synkretickou formu mířící k sebezkoumání a sebezkušenosti, která má potenciál vést jedince k lepšímu pochopení a správě vztahu mezi různými úrověmi svého já (fyzická, psychická, spirituální). Je holistickou perspektivou, která hledá a popisuje vztahy mezi detaily a celkem, mezi člověkem a osobním i nadosobním rámcem jeho existence.

Přijměte pozvání na další teoreticko-praktický workshop čakra jógy® , který bude tentokrát zaměřený na druhou čakru svádhišthánu a její energetický dosah v lidském těle i vědomí.

Dotkneme se témat z rámce psychologie sebehodnoty – sebepojetí a sebepřijetí, sebereflexe, vztahové a emocionální inteligence, potřeby uznání a přijetí (pozitivní zpětné vazby), érotu, persony a stínu, fenoménu viny a sebedestruktivních tendencí, dynamiky spokojenosti a slasti, kompenzačních mechanismů, tématu hranic, podvědomí a  symbolického myšlení, polarit anima a animy, adaptability, apány váju, vodního elementu a fluidního systému.

 

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, vysoký krevní tlak, hraniční poruchy, schizofrenie

Podrobnosti

Datum:
23.5.2020
Čas:
10:00 - 13:00
Cena:
Kč1000
Rubrika Akce:
Webová stránka:
http://www.grainspace.cz/event/cakra-joga/

Místo konání

GrainSpace
Rašínovo nábřeží 26
Praha,

Pořadatelé

Bb
GrainSpace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *