Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jóga pro dobrou věc – pomoc Adámkovi

28.6.2019 @ 15:45 - 18:00

Milí jógující,
ráda bych vás pozvala na poslední předprázdninovou lekci jógy pro dobrou věc pod patronátem platformy Patron dětí.
Tentokrát je pomoc určena dvouletému Adámkovi, který trpí Westovým syndromem (forma epilepsie).
Adámek podstupuje sérii nákladných terapií, které mu skutečně umožňují dělat důležité posuny.
Velký potenciál má intenzivní týdenní terapeutický pobyt, který ale stojí 12 500 kč a rodina Adámka si jej nemůže dovolit. Věřím, že spolu dáme skrze dobrý záměr a energii potřebnou částku dohromady.
Můžeme? Pomůžeme?
Dne 28/6 (pátek) proběhnou 2 lekce v Kroftově (první od 15:45 a druhá od 17:00) pod mým vedením.
Minimální vstupné na lekci je 300 Kč, horní hranice není stanovena. Pokud se nemůžete na lekci dostavit, ale máte chuť pomoci, pošlete svůj příspěvek na číslo účtu:
2601149803/2010 (FIO Banka)
– s poznámkou ADÁMEK
a sms na číslo: 725352445 se jménem a výší daru.
Vybraná suma poputuje dne 28/6 večer ve 100% výši na účet patrona dětí.
Zároveň budu moc vděčná za sdílení eventu a samozřejmě i to, pokud se zapojí mí studenti ve svých studiích, pokud máte možnost zorganizovat lekci pro Adámka.
V minulých měsících jsme společně pomohli Hynečkovi, Františkovi a Míšovi.
Pomozme k radosti i malému Adámkovi.
Adámkův příběh přibližuje jeho maminka:
,,Adámek se narodil v dubnu roku 2017 jako zdravý a krásný kluk. Doma na něj už čekal starší bráška Pavlík a tatínek. První dva měsíce jeho života proběhly naprosto v pořádku. Potom můj maličký podstoupil povinné očkování hexavakcínou. Čtvrtý den po očkování ho náhle přepadl první z mnoha epileptických záchvatů, takže jsem ho odvezla rovnou do nemocnice. Po jeho vyšetření na EEG mi lékaři přišli sdělit, že má můj Adámek Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění. Neustále mi opakovali, že prognózy nejsou dobré, že s každým epileptickým záchvatem dochází k dalšímu poškození mozku.
Léky nezabíraly, naděje nám svitla až s kortikoidovou léčbou, kterou Adámek podstupoval 3 týdny. Po jejím absolvování se už naštěstí žádný záchvat neobjevil. Adámek však kvůli předchozím záchvatům zůstává psychomotoricky opožděn.
Jakmile nám dali lékaři svolení, hned jsme se s Adámkem vrhli na cvičení. Začali jsme docházet k milé fyzioterapeutce, která ho všechno učila od začátku, od držení hlavičky. Adámek byl zpočátku hodně hypotonický (měl tělo jako hadrová panenka) a sama fyzioterapeutka měla strach, jestli to můj mrňousek vůbec zvládne. Pak jsem s ním ale odjela do Jánských Lázní na rehabilitační pobyt, kde se Adámek úplně poprvé dostal na všechny čtyři a později začal dokonce lézt.
Dnes už sice chodí, ale svým vlastním stylem, který není zrovna ideální. Má totiž nedovyvinuté břišní svalstvo, takže chodí předkloněný. S tím, aby posílil svaly břicha i celého trupu mu však hodně pomáhají hiporehabilitace (rehabilitace využívající jízdu na koňském hřbetu), na které pravidelně jednou týdně dochází. Protože jeho lékaři vidí, že hiporehabilitace opravdu pomáhají, doporučili mu týdenní intenzivní hiporehabilitační pobyt, během nějž by se měly ukázat další pokroky.
Tento pobyt však stojí 12 500 korun, což si naše rodina bohužel nemůže dovolit. Proto vás prosím o finanční příspěvek.
Adámek je úžasný kluk, který cvičí a rehabilituje ze všech sil. Hodně ho motivuje jeho starší bráška, po kterém Adámek všechno opakuje. Díky tomu, že je Adámek ještě malý, máme šanci, že z toho, co se naučí teď, bude čerpat i v budoucnu. Abychom mu ale mohli dopřát to, co teď potřebuje nejvíc, potřebujeme vaši pomoc.”
Děkuji.
Barbora Hu

Podrobnosti

Datum:
28.6.2019
Čas:
15:45 - 18:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Barbora Hu Yoga – Kroftova 14
Kroftova 14
Praha 5,

Pořadatel

Bb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *