Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

JABLONEC – WORKSHOP ČAKRA JÓGA: PODMÍNĚNOST/POTENCIÁL

7.10.2017

Čakra jóga vnímá člověka jako duši, zažívající lidskou zkušenost. Lidské tělo chápe v jistém smyslu jako projekční plochu jemných mentálních scénářů na pozadí. Vychází z přesvědčení, že takřka vše myslitelné má svoji energii. Její pojetí je systémové a celostní.

V této perspektivě probíhá mezi různými úrovněmi naší existence neustálá a čilá interakce, trialog mezi tělesnou, mentální a spirituální rovinou.

Čakra jóga v pojetí Barbory Hu je specifickým přístupem, který propojuje energetiku tantrické jógy s jinými perspektivami věd o člověku a praktickými technikami sebezkušenosti, jako je například praxe dynamických meditací, hypnóza či bioenergetická cvičení.

Pojetí čaker je zde konceptuální.

Čakry jsou vnímány jako energetické matrice, obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla i pohybů mysli. Dotýkají se tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způosbu jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.

V první polovině workshopu nás čeká únosný teoretický vstup do problematiky sedmi čaker a jejich vazeb na různé úrovně naší životní reality.

Druhá část bude patřit ochutnávkové praxi dynamických i klidových ásan a krijí, pránájamě, mudrám a mantrám, vnitřní dháraně, relaxaci a meditaci.  Workshop je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti.

Kontraindikace k praktické části: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, hypertenze a od ní odvislé potíže, recentní zranění a pooperační stavy, zánětlivá onemocnění, nádorová onemocnění v akutní fázi, panická ataka, schizofrenie.

Přihlášky: www.mbjoga.cz 

Podrobnosti

Datum:
7.10.2017
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.mbjoga.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *