Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

COLORS OF OSTRAVA 2017

21.7.2017 @ 12:00 - 22.7.2017 @ 12:00

WORKSHOP ČAKRA JÓGA JAKO TRIALOG TĚLA, MYSLI A DUŠE

pátek 21.7. 12-14 scéna Goog Life

Čakra jóga vnímá člověka jako duši, zažívající lidskou zkušenost. Lidské tělo chápe v jistém smyslu jako projekční plochu jemných mentálních scénářů na pozadí. Vychází z přesvědčení, že takřka vše myslitelné má svoji energii. Její pojetí je systémové a celostní. 

V této perspektivě probíhá mezi různými úrovněmi naší existence neustálá a čilá interakce, trialog mezi tělesnou, mentální a spirituální rovinou.

 

Čakra jóga v pojetí Barbory Hu je specifickým přístupem, který propojuje energetiku tantrické jógy s jinými perspektivami věd o člověku a praktickými technikami sebezkušenosti, jako je například praxe dynamických meditací, hypnóza či bioenergetická cvičení.
 
Pojetí čaker je zde konceptuální.
Čakry jsou vnímány jako energetické matrice, obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla i pohybů mysli. Dotýkají se tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způosbu jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět. 
 
V první polovině workshopu nás čeká únosný teoretický vstup do problematiky sedmi čaker a jejich vazeb na různé úrovně naší životní reality.
Druhá část bude patřit ochutnávkové praxi dynamických i klidových ásan a krijí, pránájamě, mudrám a mantrám, vnitřní dháraně, relaxaci a meditaci.  Workshop je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti.
 
Kontraindikace k praktické části: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, hypertenze a od ní odvislé potíže, recentní zranění a pooperační stavy, zánětlivá onemocnění, nádorová onemocnění v akutní fázi, panická ataka, schizofrenie.
 
OPEN AIR LEKCE
Sobota 22.7. 11-12, jóga na Černé louce: LEKCE ČAKRA VINJÁSA
 

Lekce vyrůstá z rámce prožitkové čakra jógy, je však charakteristická větší dynamikou praxe a menším záběrem do teoretických souvislostí. 

Je pro ni charakteristický fokus na fyzickou praxi v kšétramech (polích působnosti) jednotlivých energetických polí. Ani zde však nechybí emocionálně prožitkový a sebezkušenostní rámec. 

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí; vysoká nadváha; nedávné operace, úrazy či akutní záněty kloubů a páteře; výrazná hypertenze/hypotenze; epilepsie; horečnaté stavy a viróza; rekonvalescence, nádorová onemocnění v akutní fázi

Medajlonek
 
Barbora Hu se snaží jógou žít jak nejlépe dovede už přes třináct let. 
Zajímá jí člověk a kultura, lidský potenciál a jeho omezení.
Vystudovala indologii a kulturologii na FF UK. 
Dříve se věnovala indickému výtvarnému umění a proměnám jeho jazyka v dějinách moderny a postmoderny.
Je autorkou tří knih o józe (Teorie čakra jógy – Fontána, 2016, Jógátky – Fragment, 2016 a Jógátky II, Fragment 2017/2018 ), hojně se věnuje také jógové publicistice na různých platformách v ČR i zahraničí. 
Založila a pět let vedla jóga studio v Praze, nyní působí jako nezávislý lektor.
Učí jógové lekce, workshopy a kurzy, přestože nosníkem její praxe a nejoblíbenější formou je individuální výuka, ve které vidí největší smysluplnost.
Je průkopnicí čakra jógy, v jejím pojetí eklektické formy sebezkušenosti a sebepoznání, která člověku může pomoci k integritě.
Má ráda les a jazz, hory a zen, poesii psanou a žitou, černou kávu a černobílou forku, zelený čaj a červené víno, malbu a ilustraci, podzim a jaro a také většinu věcí mezi tím. 

Podrobnosti

Zahájení:
21.7.2017 @ 12:00
Ukončení:
22.7.2017 @ 12:00
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *