Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

ČAKRA SRDCE – ANÁHAT KRAJINOU SRDCE

19.1.2019 @ 10:30 - 13:30

560Kč

„Tak rozlehlá jako nekonečný prostor kolem nás, je krajina uvnitř lotosu našeho srdce. Tento vnitřní prostor v sobě objímá nebe i zem, oheň i vzduch, slunce i měsíc, blesky i hvěždy. Ať už jsme si toho vědomi nebo ne, uvnitř našeho srdce je obsaženo vše.“

(Čhándógjópanišada)

Workshop věnovaný čakře srdce – anáhatě v mnoha jejích aspektech.

V první půli pohovoříme o jemných vazbách mezi jejím psychickým a fyzickým dosahem, o podmíněnostech a potenciálech, které lidské vědomí a jeho vůz v podobě těla, potkávají v této úrovni.

Praktická část bude věnována sebezkušenosti skrze práci v ásaně, energetických káranách, krijích, meditaci a relaxaci. Přístupovým hlediskem lektorky je čakra jóga – komplexní disciplína propojující tantricko-jógovou energetiku a jóga terapii s psychologií, antropologií a jinými vědami o člověku.

Anáhata přináší výzvu k integritě. K rovnováze, reflexi sdílení, učí empatii, vděčnosti a odpuštění, skrze dosažení nadhledu nad limity vlastního ega. Z úrovně ,,já jsem já”, zde vědomí přechází do roviny ,,já jsem ty / já jsem my”. Ve svém stinném poli je často limitována blokovanou emocí smutku, žalem a beznadějí. Nejsilnější podmíněnosti obvykle absorbuje z úrovně druhé čakry – skrze emocionální stereotypy, téma sebepojetí zakotvené v dětství a silnou potřebou být přijat ostatními, leckdy na úkor vlastní přirozenosti a jejích nároků.

Fyzicky se dotkneme zejména praxe zaměřené na okruh hrudníku a jeho emocionální topografie, mobilitu ramen a motoriku paží, pochopení nádechu a výdechu jako média komunikace mezi tělem a myslí, srdcem a hlavou. Závěrem vstoupíme skrze meditaci tam, kde lze zaslechnout tichý zvuk existence (anáhat náda / svara).

Kontraindikace: epilepsie, nádorová onemocnění v akutní fázi, psychické poruchy (hraniční porucha, schizofrenie, panická ataka), těhotenství a šestinedělí, o hypo/hypertenzi a jiných zdravotních komplikacích, které mohou být kontraindikativní, prosíme informujte před workshopem lektorku.

 

SOBOTA 19.1.2018 – 10:30 – 13:30
StudioBart – Smetanova 470, Ústí nad Orlicí
rezervace na: www.studiobart.cz/rezervace , Markéta Skalická – 602 245 393, info@studiobart.cz
Cena: 560Kč převodem na účet 2100383300/2010, VS: 2019001

Podrobnosti

Datum:
19.1.2019
Čas:
10:30 - 13:30
Cena:
560Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
http://www.studiobart.cz/workshop-cakra-joga-s-barborou-hu-podminenost-potencial/

Místo konání

StudioBart
Smetanova 470
Ústí nad Orlicí, Česká republika
View Místo konání Website

Pořadatel

StudioBart

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *