Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Anahát Kšétram : Krajinou srdce s Barborou HU – Plzeň

6.10.2018 @ 9:30 - 12:00

550Kč

„Tak rozlehlá jako nekonečný prostor kolem nás, je krajina uvnitř lotosu našeho srdce. Tento vnitřní prostor v sobě objímá nebe i zem, oheň i vzduch, slunce i měsíc, blesky i hvěždy. Ať už jsme si toho vědomi nebo ne, uvnitř našeho srdce je obsaženo vše.“

(Čhándógjópanišada)

Workshop věnovaný čakře srdce – anáhatě v mnoha jejích aspektech.

V první půli pohovoříme o jemných vazbách mezi jejím psychickým a fyzickým dosahem, o podmíněnostech a potenciálech, které lidské vědomí a jeho vůz v podobě těla, potkávají v této úrovni.

Praktická část bude věnována sebezkušenosti skrze práci v ásaně, energetických káranách, krijích, meditaci a relaxaci. Přístupovým hlediskem lektorky je čakra jóga – komplexní disciplína propojující tantricko-jógovou energetiku a jóga terapii s psychologií, antropologií a jinými vědami o člověku.

Anáhata přináší výzvu k integritě. K rovnováze, reflexi sdílení, učí empatii, vděčnosti a odpuštění, skrze dosažení nadhledu nad limity vlastního ega. Z úrovně ,,já jsem já”, zde vědomí přechází do roviny ,,já jsem ty / já jsem my”. Ve svém stinném poli je často limitována blokovanou emocí smutku, žalem a beznadějí. Nejsilnější podmíněnosti obvykle absorbuje z úrovně druhé čakry – skrze emocionální stereotypy, téma sebepojetí zakotvené v dětství a silnou potřebou být přijat ostatními, leckdy na úkor vlastní přirozenosti a jejích nároků.

Fyzicky se dotkneme zejména praxe zaměřené na okruh hrudníku a jeho emocionální topografie, mobilitu ramen a motoriku paží, pochopení nádechu a výdechu jako média komunikace mezi tělem a myslí, srdcem a hlavou. Závěrem vstoupíme skrze meditaci tam, kde lze zaslechnout tichý zvuk existence (anáhat náda / svara).

Kontraindikace: epilepsie, nádorová onemocnění v akutní fázi, psychické poruchy (hraniční porucha, schizofrenie, panická ataka), těhotenství a šestinedělí, o hypo/hypertenzi a jiných zdravotních komplikacích, které mohou být kontraindikativní, prosíme informujte před workshopem lektorku.

Podrobnosti

Datum:
6.10.2018
Čas:
9:30 - 12:00
Cena:
550Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://www.yogafriends.cz/workshopy-a-prednasky/

Místo konání

Yogafriends
Kollárova 34
Plzeň,

Pořadatel

Studio Yogafriends
E-mail:
yogafriends@seznam.cz
View Pořadatel Website

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *