Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Anahat krajinou srdce

1.6.2019 @ 11:15 - 14:15

650Kč

„Tak rozlehlá jako nekonečný prostor kolem nás, je krajina uvnitř lotosu našeho srdce. Tento vnitřní prostor v sobě objímá nebe i zem, oheň i vzduch, slunce i měsíc, blesky i hvězdy. Ať už jsme si toho vědomi nebo ne, uvnitř našeho srdce je obsaženo vše.“ (Čhándógjópanišada)
Termín: sobota 1. června
Čas: 11:15 – 14:15 hod.
Cena: 650Kč
Lektor: Barbora Hu

Workshop věnovaný čakře srdce – anáhatě v mnoha jejích aspektech.
V první půli pohovoříme o jemných vazbách mezi jejím psychickým a fyzickým dosahem, o podmíněnostech a potenciálech, které lidské vědomí a jeho vůz v podobě těla, potkávají v této úrovni. Praktická část bude věnována sebezkušenosti skrze práci v ásaně, energetických káranách, krijích, meditaci a relaxaci. Přístupovým hlediskem lektorky je čakra jóga – komplexní disciplína propojující tantricko-jógovou energetiku a jóga terapii s psychologií, antropologií a jinými vědami o člověku.
Anáhata přináší výzvu k integritě. K rovnováze, reflexi sdílení, učí empatii, vděčnosti a odpuštění, skrze dosažení nadhledu nad limity vlastního ega. Z úrovně ,,já jsem já”, zde vědomí přechází do roviny ,,já jsem ty / já jsem my”. Ve svém stinném poli je často limitována blokovanou emocí smutku, žalem a beznadějí. Nejsilnější podmíněnosti obvykle absorbuje z úrovně druhé čakry – skrze emocionální stereotypy, téma sebepojetí zakotvené v dětství a silnou potřebou být přijat ostatními, leckdy na úkor vlastní přirozenosti a jejích nároků.
Fyzicky se dotkneme zejména praxe zaměřené na okruh hrudníku a jeho emocionální topografie, mobilitu ramen a motoriku paží, pochopení nádechu a výdechu jako média komunikace mezi tělem a myslí, srdcem a hlavou.
Závěrem vstoupíme skrze meditaci tam, kde lze zaslechnout tichý zvuk existence (anáhat náda / svara).
Kontraindikace: epilepsie, nádorová onemocnění v akutní fázi, psychické poruchy (hraniční porucha, schizofrenie, panická ataka), těhotenství a šestinedělí, o hypo/hypertenzi a jiných zdravotních komplikacích, které mohou být kontraindikativní, prosíme informujte před workshopem lektorku (bb@barborahu-yoga.cz)

Podrobnosti

Datum:
1.6.2019
Čas:
11:15 - 14:15
Cena:
650Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://www.karmayoga.cz/2017/03/20/anahat-krajinou-srdce/

Místo konání

Studio Karma Yoga
Korunní 25
Praha 2, Česká republika
View Místo konání Website

Pořadatel

Studio Karma Yoga
View Pořadatel Website

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *