Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

6 sfér – online kurz jaro 2023

31.3.2023 @ 16:00 - 12.5.2023 @ 18:30

Jarní online kurz věnovaný tradiční nauce o třech sférách (dolní, střední a horní svět) a šesti říších (lókách).

Ty si představíme netradiční, avšak tradici respektující formou, v níž se vše, co lze nalézt, poznat a okusit v tzv. vnějším světě, nachází zároveň uvnitř – tedy v realmu naší srdce-mysli a také v energii, pociťované tělem a jeho smysly.

—–

6 říší představuje sféry konkrétních vlivů, které se otiskují v našem vnímání, cítění, v uvažování, ve smyslové orientaci a fyzickém prožívání.

Přestože jsme v tomto životě privilegovaní lidským zrodem,  představují všechny říše kaleidoskopický obraz naší duševní mandaly, jakožto rozmanitého celku, soustředěného kolem čisté podstaty, k níž vytváří specifický přístup.

V tantrické perspektivě nesou všechny sféry silná podmínění a také potenciál, tedy příležitost, jak se prospěšným způsobem vypořádat s vlastními omezeními a jak rozvinout dary, které jednotlivé realmy skýtají.

6 říší představuje dobrodružný i poetický obraz putování skrze světy samsáry, stejně jako pouť skrze různé úrovně vědomí, mezi nimiž je tradičně určitá hierarchie, stejně jako provázanost a živý vztah.

Právě ten nás v rámci kurzu bude zajímat nejvíc. Stejně, jako základní vztah mezi tím co podmiňuje (uzavírá) a mezi tím, co potencuje (otevírá).

Kurz sestává ze čtyř modulů o délce 2,5h a je možný jej absolvovat v libovolném čase, skrze záznamy, zasílané vždy večer po živém vstupu. Doba pro přehrávání záznamů není omezená.

Moduly jsou sestaveny z tematických přednášek, jógové praxe zaměřené na konkrétní oblast těla a meditační praxe.

Fyzické praxe nezahrnují složité ásany, meditační rutina nevyžaduje výhradně vizuální představivost. Pokud byste měli jakékoliv pochybnosti kolem vhodnosti kurzu s ohledem na konkrétní osobní situaci, kontaktujte mne prosím dopředu. Kurz není náhradou systematické terapeutické práce.


 

Curriculum:

LEKCE 1 – úvod – vnitřní a vnější sféry, dolní, střední a horní svět, karma jako ,,odsouzení“ k potenciálu, rožšířený model lidského vědomí, aktivní imaginace a tělesný prožitek jako klíč

Na první – úvodní lekci u si představíme model šesti říší samsáry i šesti bardických světel. Pohovoříme o celistvosti v dynamice duševní mandaly jedince a seznámíme se s rozšířeným modelem mapy lidského vědomí tak, jak jej formuluje transpersonální paradigma.

Lekce 1 zahrnuje přednášku, meditační praxi a  část s integračními úkoly.

LEKCE 2 – dolní svět – pekelné bytosti a hladoví duchové – nenávist a chamtivost, dobrota a štědrost, trauma jako zdroj zničení i růstu, okruh nohou a pánve, dolní segmenty páteře

Druhá lekce zahrne sestup do dolních říší jako míst obávaných, míst ve stínu.

Prostor, do kterých se nevědomě propadáme a ve kterých se uzavíráme obvykle v reakci na strach a různé formy zranění.

O tom, jak důležitá je postupně zrající připravenost na to ,,pojmout a nenechat se pohltit.“ Fyzicky se zaměříme na nohy a emoční rezervoár pánve.

Lekce 2 zahrnuje přednášku, fyzickou praxi a meditaci.

LEKCE 3 – střední svět – zvířata a lidé – instinkt / předpojatost, vášeň a pohlcení, limit jako zdroj, trup, střední segment

Třetí lekce pojedná o sféře instinktivní inteligence, o dobrých i zlých limitech a dvojsečnosti vášně. Fyzicky se dotkneme kvalit klidu a horkosti, čeká nás exkurz do emoční topografie břicha a trupu.

Lekce 3 zahrnuje přednášku, fyzickou praxi a meditaci.

LEKCE 4 – horní svět – polobohové a bohové, žárlivost a soupeření (nespokojenost), pýcha a povýšenost (zahleděnost), vysoká perspektiva / odpojenost

4. lekce pojedná o vyšším já a nebezpečích, které skýtá duchovní ego jako forma lpění. O duchovním přemosťování (bypassu), jako způsobu, jakým se povyšujeme nad to, co nedokážeme jinak uchopit a o tom, jak se snadno nebe stane peklem, pokud zaměňujeme proces za danost.

Dotkneme se tématu vnitřního vedení a útočiště, fyzicky budeme pracovat s krkem a prostorem hlavy, lebečními kostmi.

Lekce 4 zahrnuje přednášku, fyzickou praxi a meditaci.

 

KDY:

31/3, 14/4, 28/4 a 12/5

v čase 16-18:30

KDE / JAK :

naživo na platformě ZOOM, ze záznamu kdykoliv

CENA:

3000 kč kurz + studijní skripta v PDF

cenu lze uhradit v několika splátkách do konce kurzu, pokud volíte tuto možnost, napište mi prosím email (bb@barborahu-yoga.cz)

REZERVACE: online z rozvrhu

rezervaci lze zrušit 48h před zahájením kurzu, posléze je kurzovné nevratné

rezervace a kurzovné zpřístupňuje kurz jedné osobě / domácnosti

týden před zahájením kurzu obdrží přihlášení s uhrazeným kurzovným koordinační email s linky na živé vstupy a skripty

záznamy budou zasílání emailem do 24h po živém vstupu

PLATBA:

po rezervaci z rozvrhu obdržíte email s pokyny k platbě, včetně VS

zahraniční platby:

IBAN CZ30 2010 0000 0026 0114 9803
BIC FIOBCZPPXXX

Podrobnosti

Zahájení:
31.3.2023 @ 16:00
Ukončení:
12.5.2023 @ 18:30
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *