certifikovaní lektoři systému čakra jóga(R)_ročník 2020

 

Jana Návratová (Praha)

 

Jóga mi vstoupila do života před více než deseti lety a pomohla mi zvládnout jedno zapeklité období. Ohromilo mě, jak může ásanová praxe i začátečníkovi skrze tělo vyladit širší životní kontext. Proto jsem se rozhodla józe věnovat dál a prozkoumat tajemství, které mi přineslo takovou úlevu. Nikdy mě nic tak nebavilo. Zajímají mě různé směry a hladiny jógy – její filozofie i historie.

Věnuji hodně pozornosti terapeutickým aspektům, a to jak na úrovni fyzického těla, tak správy vnitřní energie a vlivu na celkové duševní klima. Ušla jsem dlouhou cestu studia i praxe, potkala skvělé učitele u nás, v Americe i v Indii.

V hlavní profesi se teoreticky zabývám tancem, takže sledovat, jak tělo vypráví a hledat v pohybu smysl a krásu, mám vlastně v popisu práce.

Výcvik čakra jógy (R) pro mě znamenal další posun. Posun na další začátek. Komplexní hledisko ukotvené v logice tělesné energetiky nabízí efektivní individuální cestu.

Stále se učím. Učím se každý den, učím se z vlastní praxe, i z každé lekce, kterou vedu.

Vedu lekce otevřené i individuální.

Kontakt: 739094750  / jana.navrat@seznam.cz

 

 

Terra Řeháková (Praha)

Jsem psycholožka s privátní praxí v Praze. Na mé cestě životem jsem pochopila, že naše bytí je mnohem komplexnější, než co objímá obvyklá  práce s myšlenkami a emocemi.

To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem absolvovala výcvik Čakra jógy.

Spiritualita mě přivítala s otevřenou náručí a já se to samé snažím předat mým klientům.

I když nejsem aktivní jogínka, snažím se osvojené principy a zkušenosti zprostředkovávat dál. Věřím v hlubokou moudrost každého z nás a tuto důvěru pomáhám zvědomovat klientům v naší spolupráci. V terapii se nebojím mluvit o energiích, karmě, čakrách nebo intuici, avšak v souvislosti s rozumem, srdcem a tělem.

Nevěřím jen v černou a bílou, věřím v celé spektrum a jeho účastné vytváření.

Nabízím individuální konzultace, poznatky ze studia čakra jógy uplatňuji volně v rámci své terapeutické praxe, tam, kde je věc vhodná a možná.

Kontakt: 774 884 256 / rehakova.terra@gmail.com

 

 

Linda Zrůstková (World)

 

Miluji hory, pohyb, vůni vyprahlých borovicových lesů, koupání v divoké vodě a spaní pod širým nebem. Baví mě živá hudba a ilustrace.Mám ráda humor a lidi, jindy pak ticho a klid. Mým velkým zájmem je permakutura a to ne jen v rovině práce se zemí, ale i s lidmi.

Fascinuje mě svět hub a medicinálních rostlin.

K józe mne přivedo studium a záliba v moderním tanci.

Po setkání s jógou jsem se dlouho zabývala dynamickou podobou posturální praxe, dokud jsem se neseznámila s Čakra jógou(R). Ta vnesla do mé osobní sádhany prostor pro zklidnění, nástroje k lepšímu sebezkoumání a pochopení. Je to praxe, která mne překvapuje a rozvíjí každý den.

Mým osobním záměrem je být k užitku planetě Zemi a lidem, kteří mě obklopují.

Momentálně jsem na cestách, je možné domluvit online konzultaci.

Kontakt: 737756577 /  linda.zrustkova@gmail.com

 

 

Monika Hložánková (Bílé Karpaty)

 

Ač mapa není území, mapa Čakra jógy(R) mne provedla územím, kde v temnotě nalézám zářící diamanty. Územím vlastní duše a těla s jeho energetickou strukturou, jako odrazem vesmíru s jeho nekonečností, tvary i proměnlivostí.

Umožnila mi větší zcitlivění sebe sama, jako cestu k hlubšímu porozumění druhým.

Stala se laskavým průvodcem při mé práci na poli Shiatsu ošetření, somatického koučování, v jógové praxi a vedení ženských kruhů a víkendů v přírodě Bílých Karpat pro ženy.

Čakra jóga (R) je pro mne nástroj k alchymickému procesu, který se započal, trvá a jsem tomu ráda.

Nabízím individuální průvodcovství, práci v podpůrných skupinách pro ženy a sebezkušenostní pobyty v přírodě.

Kontakt: www.maira.cz

Věra Popelková – Kratochvílová (Královohradecký kraj, Broumov)

 

Jóga je součástí téměř celého mého dospělého života.

Naučila mne vnímat každý okamžik jako dar, otevřela mi oči i srdce.

Od roku 2010, kdy jsem začala jógu vyučovat, jsem absolvovala řadu výcviků jógy vč. hormonální jógové terapie a vystudovala jsem školu ájurvédské medicíny.

Vnímám jako své poslání a životní cestu inspirovat ženy k objevování své pravé podstaty a žití spokojeného života ve zdraví.

Za skutečně zlomový okamžik považuji setkání se s Čakra jógou®, která je pro mne tou nejhlubší cestou sebepoznání.

Jsem vášnivou milovnicí přírody, ve které nacházím veškerou inspiraci.

Miluji svou rodinu.

Mám ráda les, intenzivní vůni mokrého mechu, jehličí a hlíny. Uvolnění a klid nacházím především při malování, meditaci, či při malování v meditaci.

Nabízím individuální i skupinové lekce Čakra jógy® a hormonální jógy.

Kontakt: www.kralovstvijogy.cz

 

 

Gabriela Neradilová (Přerov / Olomouc)

 

Jóga je pro mě cestou do nitra, k duši a současně i prostředkem k nacházení projevu lásky a dobra v každé bytosti a každém okamžiku.

Čakra jóga® mě učí laskavosti, pokoře, poznání sebe samé a  představuje pro mě spojovací most mezi tělem, duší a duchem – mezi hrubým a jemným.

Má osobní praxe mi ukazuje, že některé limity máme jen ve své hlavě, a že změna je jediná jistota a jen ní se v životě vyvíjíme a stáváme se tím, kým skutečně jsme.

Těší mě, že tuto svoji zkušenost mohu sdílet s vámi na společných lekcích jógy v Přerově a Olomouci, které jsou pro mě vždy jedinečné.

Vedu skupinové lekce a nabízím i osobní konzultace.

Kontakt: 606 949 392 /gabayoga@seznam.cz

 

 

Lucie Dušánková (Dvůr Králové n. Labem)

Jóga se vepsala do mého života jako intuitivní vyjádření a prožívání všeho, co uvnitř  sebe tvořím a co mne utváří.

Baví mě kreativní kresba a různé formy kontaktu s duší člověka, šamanské cesty moudrosti, masáže a práce s tělem, pohyb a jóga, literatura.

Duší jsem stále dítětem, žiji tady a teď, neplánuji, jdu vpřed a vše vítám s otevřenou náručí. V roce 2017 jsem vytvořila malé jógové studio ve Dvoře Králové nad Labem.

Je to místo setkávání se – s rituály, lidmi, místo, kde se věnuje pozornost péči o duši i tělo.

Čakra jóga® výcvik mě přivedl k znovuobjevení své vnitřní síly, prohloubení schopností vědomě vnímat své tělo, mysl i duši, dovedl mě k pochopení toho, jak uznat sebe samu tam, kde se právě nacházím.

Skrze tyto vrstvy sebezkušenosti a jejich zpracování věřím, že nyní mohu i já inspirovat lidi kolem sebe k vědomé práci na sobě a doprovázet je na jejich cestě zpět k znovu získání své vlastní síly i vědomé zkušenosti.

Nabízím veřejné lekce, kurzy i individuální podporu.

Kontakt: www.luciesalon.cz

 

Andrea Guňková (Brno a okolí)

 

Má jógová cesta  je pestrobarevná, proměnlivá, pulzující, ostatně jako život sám.

Vystudovala jsem fyzioterapii a můj zájem o tělo a principy zdravého pohybu se v mé jógové praxi tak přirozeně odráží.

Stále se také věnuji i dynamickým stylům jógy. Čakra jóga (R) pro mne však nejlépe vystihuje to, co je pro mě v současnosti v jógovém poli, ale i mimo něj, tím nejdůležitějším – celistvost.

Je pro mě cestou k plnosti, učí mě hledat vlastní vnitřní zdroje skrze pochopení a prožití sebe sama v různých rozměrech. Naučila mě všímavosti, citlivosti a jemnosti.

V rovině osobní se považuji za hloubavého melancholika, kterého utěšují a sytí hlubiny a samota, stejně jako vrcholy a lidi kolem této hlubiny.

Mám ráda podzim, zimní krajinu a hory plné sněhu. Jsem mámou dvou synů a věčnou studentkou svého mnohavrstevnatého žití.

Najdete mě v Brně a jeho okolí, poskytuji otevřené skupinové lekce i individuální sese.

kontakt: 724243773 / aja.gunkova@seznam.cz

 

 

Aneta Pavliňáková (Hustopeče, Brno a okolí)

Jóga je pro mě cesta. Cesta, díky které poznávám, odhaluji, zkoumám, poznané předávám.Cesta, po které kráčím v podstatě od dětství, akorát jsem tomu tehdy tak neříkala. Je mou životní vášní a učitelkou, jak nahlédnout do hlubiny sebe sama a zároveň možností, jak kousek ze sebe předat dál.

Čakra jóga mi otevřela nové dveře na mé cestě a já budu vděčná, pokud budu moci být vaší průvodkyní.

Nechci dávat přesné návody, ale zvát prostřednictvím různých technik a nástrojů k objevování vlastního potenciálu.

Jsem vystudovaná tanečnice, pohyb, dech a energie je pro mě zásadními průvodci.

Souzním se slovy Karimy Mansour:

„Pohyb je jazyk, kterým mluvíme úplně všichni.

Pohyb je univerzálním jazykem, který pokud otevřeme své smysly a zaposloucháme se, patří všem.  Je potřeba naslouchat – naslouchat bez vyrušování, bez soudů, v tichu. Nechat pohyb plynout přes tělo, protože všechno v nás a kolem nás je v neustálém pohybu. Je to okamžik, kdy tělo nelže, protože naslouchá svým pravdám a zjevuje je.“

Nabízím skupinové lekce i individuální vedení.

Kontakt: www.anetapavlinakova.cz

 

Lucie Schambergerová (Praha)

 

Myslím si, že dokonalost je ošklivá.

Co mě na lidech baví je jejich nedokonalost a šarm vykreslený starými jizvami, prohrami, poruchami a zkreslením.

Možnost vidět lidi v jejich nejkrásnější formě, kterou mi čakra jóga ukazuje, je skutečná radost.

Nechat ožívat to nejlepší v sobě ale i v ostatních a ladění se na své autentické já, se mi stalo každodenní mantrou a také povoláním.

Jako koučka se snažím ve svých klientech objevovat půvab jedinečnosti a ještě jej podtrhovat.

Naplňuje mě vydávat se na společná dobrodružství do světa, kde je povoleno snít, pátrat po znameních dharmy a zákrutech touhy ve jménu vzájemného naplňování vlastních potenciálů, například v podobě vytvoření osobní meditace na míru.

Všechno, co potřebujeme, máme v sobě, jen jsme to možná už někde pohřbili. Za cíl si proto kladu v soukromé koučovací praxi zasazené do konextu čakra jógy „oživovat“ a podporovat u svým klientům víru v sebe a vlastní definici dobře prožitého života.

Propojováním těla, mysli a duše směřující k jednotě.

Krom individuálních setkání Tě zvu na seberozvojové workshopy věnující se Self Brandingu a Conscious Goal Settingu.

 

Kontakt: luciescha.com