Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jóga konference Praha

21.10.2017

ČAKRA VÉDANA, CESTA OD PODMÍNĚNOSTI K POTENCIÁLU / lekce 120 minut

V tradiční perspektivě tantra jógy je čakra védana procesem, v jehož rámci probuzený potenciál lidského vědomí proráží osobní omezenost a roste k seberealizaci.

Teorie zůstává teorií, pokud není zažita v praxi.

Otázka zní: Lze psychologii jógy a její filosofii vtělit do praktické zkušenosti?

Přijďte vyzkoušet tu možnost.

Čakra jóga v pojetí Barbory Hu není pseudo-tradiční disciplínou. Je mnohovrstevnatým směrem s vlastní dynamikou a vývojem, který vychází z ideového podloží tantrické jógy, ale obsahuje v sobě také nejednu věc z jiných oborů sebepoznávání. Čakry jsou zde vnímány jako energetické matrice obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla i pohybů mysli. Dotýkají se tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způsobu, jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.

V rámci ochutnávkové praxe se skrze zostřenou pozornost a zjemněnou sebereflexi budeme pohybovat skrze mapu svého fyzického těla a jemných struktur na jeho pozadí.

Čeká nás krátký teoretický úvod a následně praxe různě dynamických i klidových ásan a krijí, pránájáma, koncentrace a vstup do meditace.

Lekce je vhodná pro všechny úrovně zkušenosti s jógou.

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, extrémní hypo/hypertenze a od nich odvislé potíže, akutní virová a bakteriální onemocnění, schizofrenie, panická ataka, hraniční poruchy.

Přihlášky zde: https://www.energystudio.cz/akce/weleda-joga-dnes-konference-praha-21-10-2017/

Podrobnosti

Datum:
21.10.2017
Rubrika Akce:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *