Tantrická vinjása

Tantrická vinjása kombinuje učení precizní hatha jógy s dynamickým potenciálem vinjásy, kde pozice navazují jedna na druhou v typické “flow” spolu se zaměřením na energetický potenciál tradiční tantra jógy. V tomto stylu je kladen důraz na práci se sjednocením potenciálu ženské a mužské energie, aspektu přijímání a dávání v nás samých. Lekce obvykle začíná dynamičtější sluneční sekvencí, variací súrja namaskáru a stojnými jangovými ásanami a přechází v jinovější pozice s delšími výdržemi, které otevírají možnost hlubší práce s jemnou ženskou energií.

Učení tantrické vyniasy posiluje hrubou tělesnou schránku a její flexibilitu a stejně tak klade důraz na vnímání a kultivaci jemnohmotné energie vycházející ze systému energetických center – čaker. Tato lekce pomáhá lépe porozumět našemu fyzickému, emočnímu a psychickému zdraví a má ponteciál harmonizovat člověka jako celistvou bytost.

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí; vysoká nadváha; nedávné operace, úrazy či akutní záněty kloubů a páteře; výrazná hypertenze/hypotenze; epilepsie; horečnaté stavy a viróza; rekonvalescence Lekce je vhodná pro mírně až středně pokročilé jogíny.