Gravid jóga

Gravid jóga nebo jednoduše jóga pro těhotné, je určena nastávajícím maminkám, které překročily první trimestr gravidity a jejichž těhotenství není rizikové, probíhá fyziologicky.

Těhotenství je jiný stav. Jiný stav, který se projevuje v mnoha aspektech, a bezpochyby patří k těm nejsilnějším obdobím v životě ženy. Je obdobím celého řetězce změn na úrovni těla, psychiky i duše, které je třeba přijmout tak, aby se s nimi bylo možné zdravě sžít a vyrovnat.

Gravid jóga se od obyčejného kondičního cvičení s těhotnými liší v tom, že svým záběrem přesahuje přípravu na porod. Jóga pro těhotné učí maminky jak rozumět změnám na úrovni jejich těla i emocí, zbavuje je bolestí zad a kloubů, otoků, učí je správně dýchat a relaxovat. Jóga těhotným pomáhá si toto období užívat, vede je k tomu, aby je zdravě prožívaly, nikoliv jen přežívaly.

Uvolňuje a posiluje nejvíce zatížené tělesné partie, zlepšuje cirkulaci krve v pánvi i dolních končetinách, zlepšuje trávení, napomáhá jako prevence otoků. Pomáhá maminkám komunikovat s dítětem už před narozením, učí je se uvolnit skrze zvládnutí práce s dechem.

Gravid jóga je skvělou formou prenatálního bondingu a komunikace.

Lekcí prenatální jógy se mohou účastnit nastávající maminky s fyziologickým těhotenstvím, po 12 TT. V případě jakýchkoliv komplikací je účast na lekcích nutné konzultovat s ošetřujícím gynekologem a spravit mě o nich předem.

V případě zájmu o soukromé lekce prenatální jógy mě neváhejte kontaktovat. Po šestinedělí se na nás můžete obrátit ve věci soukromé lekce / lekcí,  jako návodu k domácí praxi.

Gravid jógu též alespoň pariciálně proplácí většina pojišťoven, ráda Vám vystavím doklad o úhradě permanentky pro pojišťovnu.